Startpagina
Favorieten

De alternatieve encyclopedie



 
Winterspelen 2010 programma
Geplaatst op maandag 08 februari 2010

Alpine Skiën

Onder het alpine skiën vallen vier verschillende onderdelen en een combinatie van onderdelen:

  1. Slalom: Steile Helling met veel poortjes
  2. Reuzenslalom: Steile helling voldaan poortjes die verder uit elkaar staan dan bij de slalom
  3. Super-G: minder steile helling tov reuzenslalom gecombineerd voldaan afdaling voldaan poortjes (minder dan de reuzenslalom bij)
  4. Afdaling: Tussen de rode en blauwe vlaggen zo snel mogelijk naar beneden
  5. Combinatie: slalom gecombineerd met afdaling

Wedstrijdoverzicht:

  • 13 februari: afdaling (heren)
  • 14 februari: Combinatie (dames)
  • 16 februari: combiinatie (heren)
  • 17 februari: afdaling (dames)
  • 19 februari: super-G (heren)
  • 20 februari: super-G (dames)
  • 21 februari: reuzenslalom (heren)
  • 24 februari: reuzenslalom (dames)
  • 26 februari: Slalom (dames)
  • 27 februari: slalom (heren)


Biatlon

Biatlon bestaat uit twee onderdelen, namelijk langlaufen (wedstrijd) en schieten met een geweer.

Wedstrijdoverzicht:

  • 13 februari: 10 km Sprint (heren)
  • 14 februari: 7,5 km sprint (dames)
  • 16 februari: 10 km achtervolging (dames)
  • 16 februari: 12,5 km achtervolging (heren)
  • 18 februari: 15 km (dames)
  • 18 februari: 20 km (heren)
  • 21 februari: 12,5 km Massa start (dames)
  • 21 februari: 15 km Massa (heren start)
  • 26 februari: 4x6 km estafette (dames)
  • 26 februari: 4x7, 5 km estafette (heren)


Bobslee

Nederlandse deelnemers: Veenstra, Kamphuis

Wedstrijdoverzicht:

  • 20 februari: twee mans bob (heren)
  • 21 februari: twee mans bob (dames)
  • 23 februari: Vier bob (dames)
  • 24 februari: Vier bob (dames)
  • 26 februari: Vier Bob (heren)
  • 27 februari: Vier Bob (heren)


Curling

De sport curling lijkt een beetje op jeu de boules. Het verschil is dat curling op een ijsbaan wordt gespeeld.

Wedstrijdoverzicht:

  • 16 februari: (dames) en (heren)
  • 17 februari: (dames) en (heren)
  • 18 februari: (dames) en (heren)
  • 19 februari: (dames) en (heren)
  • 20 februari: (dames) en (heren)
  • 21 februari: (dames) en (heren)
  • 22 februari: (dames) en (heren)
  • 23 februari: (dames) en (heren)
  • 24 februari: (heren)
  • 24 februari: (dames)
  • 25 februari: Halve finales (dames) en (heren)
  • 26 februari: finale (dames)
  • 27 februari: finale (heren)


Freestyle Skiën

Freestyle skiën wordt gedaan op een piste met als het ware verschillende grote bulten (moguls) erop. Via deze bulten kunnen dan sprongen worden gemaakt.

Wedstrijdoverzicht:

  • 13 februari: moguls kwalificatie en finale (dames)
  • 14 februari: moguls kwalificatie en finale (heren)
  • 20 februari: antennes kwalificatie (dames)
  • 21 februari: ski cross kwalificatie en finale (heren)
  • 22 februari: antennes kwalificatie (heren)
  • 23 februari: ski cross kwalificatie en finale (dames)
  • 24 februari: finale antennes (dames)
  • 25 februari: finale antennes (heren)


IJshockey

De landen die meedoen met de ijshockeywedstrijden zijn: Canada, Wit-Rusland, Zweden, Finland, Tsjechië, Noorwegen, Duitsland, Letland, Rusland, Zwitserland, Verenigde Staten, Slowaijke (heren)

Canada, Finland, Zwitserland, Zweden, China, Slowakije, Verenigde Staten, Rusland (dames)

Wedstrijdoverzicht:

  • 13 februari: Wedstrijd (dames)
  • 14 februari: Wedstrijd (dames)
  • 15 februari: Wedstrijd (dames)
  • 16 februari: Wedstrijd (dames)
  • 16 februari: Wedstrijd (heren)
  • 17 februari: Wedstrijd (dames)
  • 17 februari: Wedstrijd (heren)
  • 18 februari: Wedstrijd (dames)
  • 18 februari: Wedstrijd (heren)
  • 19 februari: Wedstrijd (heren)
  • 20 februari: Wedstrijd (heren)
  • 20 februari: play-off (dames)
  • 21 februari: Wedstrijd (heren)
  • 22 februari: play-offs (5-8) (Dames)
  • 22 feebruari: Halve finales (dames)
  • 23 februari: play-off (heren / 1)
  • 23 februari: play-off (heren / 3)
  • 24 februari: kwartfinale (heren / 1)
  • 24 februari: kwartfinale (heren / 3)
  • 25 februari: Kleine finale Gold (dames)
  • 26 februari: Halve finales (heren)
  • 27 februari: Kleine finale (heren)
  • 28 februari: finale (heren)


Kunstschaatsen

Wedstrijdoverzicht:

  • 14 februari: Kort programma (paren)
  • 15 februari: programma (paren)
  • 16 februari: Kort programma (heren)
  • 18 februari: programma (heren)
  • 19 februari: danscompetitie
  • 21 februari: ijsdansen
  • 22 februari: vrij ijsdansen
  • 23 februari: Kort programma (dames)
  • 25 februari: programma (dames)
  • 27 februari: tentoonstelling gala


Langlaufen

Wedstrijdoverzicht:

  • 15 februari: 10 km individueel (dames)
  • 15 februari: 15 km individueel (heren)
  • 17 februari: 1,5 km sprint kwalificatie / Finale (heren)
  • 17 februari: 1,5 km sprint kwalificatie / Finale (dames)
  • 19 februari: 7,5 kmx2 achtervolging (dames)
  • 20 februari: 15 kmx2 achtervolging (heren)
  • 22 februari: team sprint (dames)
  • 22 februari: team sprint (heren)
  • 24 februari: 4x10 km estafette (heren)
  • 25 februari: 4x5 km estafette (dames)
  • 27 februari: 30 km Massa start (dames)
  • 28 februari: 50 km Massa (heren start)


Noordse Combinatie

Noordse Combinatie is een combinatie van schansspringen met langlaufen.

Wedstrijdoverzicht:

  • 14 februari: 15 km (heren)
  • 14 februari: NH (heren)
  • 23 februari: LH estafette team (heren)
  • 23 februari: LH team (heren)
  • 25 februari: 7,5 km sprint (heren)
  • 25 februari: LH (heren)


Rodelen

Wedstrijdoverzicht:

  • 13 februari: (heren)
  • 14 februari: (heren)
  • 15 februari: (dames)
  • 16 februari: (dames)
  • 17 februari: twee (heren)


Schaatsen

Nederlandse deelnemers: gekwalificeerd of genomineerd:

Heren:

  • 500 meter: Smeekens, Kuipers
  • 1000 meter: Groothuis, Kuipers, Tuitert, Bos
  • 1500 meter: Kramer, Groothuis, Kuipers, Tuitert
  • 5000 meter: Olde Heuvel, Bloemen, Kuipers, Kramer, De Jong
  • 10000 meter: Van der Kieft, Bloemen, De Jong, Kramer

Dames:

  • 500 meter: Gerritsen, Boer, Van Riessen
  • 1000 meter: Gerritsen, Van Riessen, Boer
  • 1500 meter: Wüst, Gerritsen, Van Riessen, Boer
  • 3000 meter: Groenewold, Valkenburg, Wüst
  • 5000 meter: De Vries, Groenewold, Voorhuis

Wedstrijdoverzicht:

  • 13 februari: 5000 meter (heren)
  • 14 februari: 3000 meter (dames)
  • 15 februari: 500 meter (heren)
  • 16 februari: 500 meter (dames)
  • 17 februari: 1000 meter (heren)
  • 18 februari: 1000 meter (dames)
  • 20 februari: 1500 meter (heren)
  • 21 februari: 1500 meter (dames)
  • 23 februari: 10000 meter (heren)
  • 24 februari: 5000 meter (dames)
  • 24 februari: team achtervolging (dames)
  • 24 februari: team achtervolging (heren)


Shorttrack

Nederlandse deelnemers: Anita van Doorn (dames), Knegt, Kerstholt, Breeuwsma (heren)

Wedstrijdoverzicht:

  • 13 februari: 1500 Finale (heren)
  • 13 februari: Estafette kwalificatie (dames)
  • 13 februari: 500 meter kwalificatie (dames)
  • 17 februari: Kwalificatie 1000 meter (heren)
  • 17 februari: 5000 meter estafette kwalificatie (heren)
  • 17 februari: finale 500 meter (dames)
  • 20 februari: finale 1000 meter (heren)
  • 20 februari: finale 1500 meter (dames)


Skeleton

Skeleton is zo hard mogelijk met een slee van een berg afglijden.

Wedstrijdoverzicht:

  • 18 februari: (dames) en (heren)
  • 19 februari: (dames) en (heren)


Skispringen

Wedstrijdoverzicht:

  • 12 februari: NH kwalificatie individueel (heren)
  • 13 februari: NH finale individueel (heren)
  • 19 februari: LH kwalificatie individueel (heren)
  • 20 februari: finale individueel LH (heren)


Snowboarden

Nederlandse deelnemers: Nicolien Sauerbreij

Wedstrijdoverzicht:

  • 15 februari: SBX kwalificatie en finale (heren)
  • 16 februari: SBX kwalificatie en finale (dames)
  • 17 februari: Halfpipe kwalificatie en finale (heren)
  • 18 februari: Halfpipe kwalificatie en finale (dames)
  • 26 februari: reuzenslalom parallel kwalificatie en finale (dames)
  • 27 februari: reuzenslalom parallel kwalificatie en finale (heren)